Блог "Кондитерства та Кулінарії"

Що таке глюкоза? Для чого її використовують в кондитерстві?

На ці та інші питання, ми спробуємо вам відповісти у нашій статті.

Почнемо з визначення, глюкоза - це безбарвний кристалічний цукор, у великих кількостях міститься у фруктах, особливо в винограді та меді. Особливістю є те, що в людському організмі вона не перетравлюється, а відразу поглинається в кров. Глюкоза в промисловості виготовляється шляхом гідролізу, взаємодії крохмалю і соляної кислоти. Найчастіше її використовують в кондитерській промисловості, як субститут цукру.

У харчовій промисловості глюкоза використовується у вигляді сиропу. Він дуже популярний серед кухарів і кондитерів. Основна функція сиропу - запобігання зацукровування. Також вона додає пластичність виробу.

Виглядає цей сироп як в'язка прозора маса, солодка на смак. Сироп використовується в приготуванні зефіру, глазурі, пастили, морозива, сорбета і карамелі.

Наприклад, завдяки сиропу глюкози, в глазурі не пропадає її блиск і гладкість, зефіру же сироп надає властиву йому повітряну консистенцію. Також для заморожених десертів глюкоза використовується з метою захистити десерт від кристалів льоду.

В домашніх умовах глюкозу зробити неможливо!
Теорія Великої Кондитерки та Кулінарії