Блог "Кондитерства та Кулінарії"

Велюр

Шоколадний велюр - модний тренд в кондитерському мистецтві. Велюр для торта - це ніжне оксамитове покриття, що нагадує пухнасту тканину. Це покриття використовують, як для бісквітних тортів, так і для мусових.   

Велюр - це суміші розтопленого шоколаду, какао масла і барвників, а наносять за допомогою спеціального обладнання. Найчастіше для цього використовують краскопульт - інструмент, який розпилює фарбу під тиском. Аналогічний принцип роботи має кондитерський аерограф, проте він дає більш тонке і менш фактурне покриття. Важливо: діаметр сопла для роботи з велюром у краскопульта або аерографа повинен бути 2,5-3 мм; чим більше сопло, тим товщі буде шар велюру.

Для нанесення покриття може використовуватися звичайний краскопульт за мінімальною ціною з будівельного магазину. Порційно велюру виходить досить багато, тому можна розраховувати на виготовлення великого тортика. Між нанесенням одного кольору велюру та іншого прилад потрібно продувати, щоб кольори не змішувалися.

Як наносити велюр для торта в домашніх умовах?

Оскільки нанесення пов'язано з розпиленням, то робоче місце потрібно підготувати. Можна використовувати звичайну картонну коробку з високими боками. На кухні поверхні застелити плівкою, щоб суспензія, яка буде в повітрі, не осіла на поверхні. Перш ніж нанести покриття, торт рекомендується потримати в морозилці, щоб велюр добре застиг.

Рецепт Велюру

Найпоширеніша пропорція шоколаду і масла - 1: 1. Але бувають моменти, коли для конкретного краскопульта суміш виходить густуватої. В такому випадку можна спокійно переходити на 3: 1 на користь шоколаду і пробувати наносити готову суміш на тарілку або іншу поверхню, щоб перевірити, як ляже велюр для торта.

На один невеликий торт вистачить 60 мл готової суміші. Зробити її дуже просто:

30 г масла какао і 30 г шоколаду розтоплюємо окремо на водяній бані. У цих інгредієнтів різна температура плавлення, тому топити їх потрібно окремо.
Під час плавлення стежте і помішуйте, щоб тепло рівномірно поширювалося по масі. Спочатку розтане шоколад, потім масло.
Потрібно ретельно змішати отримані рідини й додати барвник, якщо він потрібен. Багато майстрів радять пропрацювати суміш блендером, щоб фарба краще розійшлася і не пішла плямами. Такий шоколадний велюр матиме рівний приємний колір

Теорія Великої Кондитерки та Кулінарії