Блог "Кондитерства та Кулінарії"

Кондитерський шоколад. Як його обирати ?

Шоколад для випічки (кондитерський шоколад) - це несолодкий шоколад без сторонніх смакових добавок, який використовується в кулінарії.
Залежно від того, чи додаєтьсяв шоколад для випічки цукор, розрізняють наступні його види:
Чорний - не містить цукру, складається їх 99% тертого або сухого какао
Молочний - містить менше цукру і більше какао;
Білий - містить цукру більше, ніж какао.
Склад шоколаду:

-Какао-масло: це натуральний жир з какао-бобів. Впливає на текстуру і форму шоколаду. Надає йому глянсовий зовнішній вигляд
- Цукор
- Молоко: компонент молочного та білого шоколаду
- Ароматизатори: найчастіше використовується ваніль
- Лецитин: майже весь шоколад містить невелику кількість лецитину. Це емульгатор, витягнутий з соєвих бобів. Зменшує в'язкість шоколаду і сприяє створенню глянсової поверхні на кулінарних виробах.
Яка користь шоколаду?
- Багатий вітамінно-мінеральний склад: шоколад для випічки є хорошим джерелом харчових волокон, заліза, магнію, цинку, міді та марганцю.
 Наявність важливих кислот і жирів: масло какао в шоколаді містить олеїнову кислоту і мононенасичені жири, які грають важливу роль в обмінних процесах в людському організмі та є джерелами енергії для нього.
 Антибактеріальні речовини: какао-масло містить антибактеріальні речовини, які борються з карієсом. Проте, шоколад з високим вмістом цукру зведе нанівець це корисна властивість.
Як використовувати?
Шоколад для випічки застосовується в основному як інгредієнт в рецептах десертів і хлібобулочних виробів: його додають в тістечка, торти, використовують як начинку і як основу для глазурі. Також з нього можна приготувати шоколадне фондю.
 Використовуючи такий шоколад важливо пам'ятати, що розтоплювати його потрібно на водяній бані при низькій температурі, при цьому регулярно помішуючи, він легко може згоріти. Не можна допустити потрапляння в нього води під час плавлення. Це зіпсує консистенцію шоколаду і зробить його зернистим.
 Цікаво! Недорогий аналог шоколаду для випічки можна приготувати вдома самостійно. Для цього буде потрібно 3 ст. ложки несолодкого какао та 1 ст. ложка вершкового масла (маргарину).
 Як вибирати?
При виборі слід перевірити склад шоколаду, щоб переконатися, що в ньому в якості джерела жиру присутній тільки масло какао. Деякі виробники для здешевлення шоколаду кладуть в нього пальмова і кокосова олія замість какао-масла, що псує його аромат.
 Як зберігати?
Шоколад для випічки слід зберігати в упаковці в прохолодному сухому місці подалі від тепла - при нагріванні його поверхня біліє.
Теорія Великої Кондитерки та Кулінарії